Dimensions and size
| Centering Diameter | 57 | mm |
Specifications
| Outer brake drum diameter | 230 mm |
| Inner brake drum height | 41 mm |
| Total brake drum height | 57 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
| Inner brake drum diameter | 200 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.76 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Netherlands |
€17.82
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
GENERAL MOTORS
Cross-Reference Numbers
ASHIKA
BLUE PRINT
FERODO
GENERAL MOTORS
96 470 999
96 471 771
HELLA
HERTH+BUSS JAKOPARTS
JAPANPARTS
JAPKO
56W04
MEYLE
STARLINE
PB 10 000
TRISCAN
Fit Vehicles
CHEVROLET
29 vehicles
AVEO
2003 - ...
SPARK
2010 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SPARK (M300) 1.2 LPG | 2010-03 - ... | 60 | 82 | 1206 | |
| SPARK (M300) 1.0 LPG | 2010-03 - ... | 50 | 68 | 995 | |
| SPARK (M300) 1.0 | 2010-03 - ... | 50 | 68 | 995 | |
| SPARK (M300) 1.2 | 2010-03 - ... | 60 | 82 | 1206 |
DAEWOO
5 vehicles
KALOS
2002 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| KALOS (KLAS) 1.2 | 2003-04 - ... | 53 | 72 | 1150 | |
| KALOS (KLAS) 1.4 | 2002-09 - ... | 61 | 83 | 1399 | |
| KALOS (KLAS) 1.4 16V | 2003-04 - ... | 69 | 94 | 1399 | |
| KALOS Saloon (KLAS) 1.4 | 2002-11 - 2004-12 | 61 | 83 | 1399 | |
| KALOS Saloon (KLAS) 1.4 | 2003-05 - 2004-12 | 69 | 94 | 1399 |
Alternatives
€24.66
Dispatch on next business day
€28.01
Dispatch on next business day
€23.56
Dispatch on next business day
€25.92
dispatch in 28 business days