Specifications
| Belt Pulley Ø | 110 mm |
| Capacity Compressor | 188 cc |
| Compressor ID | DKS-17D |
| Compressor Oil | PAG 100 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Inlet Diameter | 21 mm |
| Outlet Diameter | 16 mm |
| Number of grooves | 7 |
| Oil Fill Quantity | 160 ml |
| Refrigerant | R 134a |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with magnetic clutch |
Shipping Details
| Weight | 6.594 Kg |
| Customs Code | 841430 |
| Country of Origin | Denmark |
€228.67
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns