Specifications
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 660 mm |
| Core Width | 410 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Inlet Diameter | 11.8 mm |
| Material | Aluminium |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with nitrogen filling |
| Outlet Diameter | 8.6 mm |
| Refrigerant | R 134a |
| Refrigerant | R 1234yf |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
Shipping Details
| Weight | 3.765 Kg |
| Weight Volumetric | 18.825 Kg |
| Customs Code | 841899 |
| Country of Origin | China |
€65.35
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CADILLAC
PONTIAC
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
43136
43137
ITA627
AKS DASIS
192001N
ARD
SAABA080
AURADIA
SBA5058
AUTO AIR GLOUCESTER
166020
AUTOGAMMA
104625
AVA Clever Choice
SBA5058D
BEHR HELLA SERVICE
8FC351304471
BOSCH
CADILLAC
12793296
DELPHI
FRIGAIR
08222014
GERI
905630
925630
KAGER
945814
KLOKKERHOLM
6522305059
KÜHLER SCHNEIDER
2020011
MAHLE
NRF
PONTIAC
12793296
REACH Cooling
313388
SAAB
12793296
12793695
SCHLIECKMANN
60475058
SPECTRA PREMIUM
73388
74941
VAN WEZEL
WAECO
8880400273
Fit Vehicles
CADILLAC
8 vehicles
BLS
2006 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BLS 2.0 T | 2006-04 - 2010-12 | 129 | 175 | 1998 | |
| BLS Wagon 2.0 T | 2007-12 - 2010-12 | 129 | 175 | 1998 | |
| BLS 2.0 T Flexpower | 2007-12 - ... | 147 | 200 | 1998 | |
| BLS Wagon 2.0 T | 2007-12 - ... | 154 | 210 | 1998 | |
| BLS Wagon 2.0 T AWD | 2007-12 - 2010-12 | 154 | 210 | 1998 | |
| BLS Wagon 2.0 T Flexpower | 2007-12 - ... | 147 | 200 | 1998 | |
| BLS 2.0 T AWD | 2006-04 - 2010-12 | 154 | 210 | 1998 | |
| BLS 2.0 T | 2006-04 - ... | 154 | 210 | 1998 |
SAAB
58 vehicles
9-3
2002 - 2015
9-3X
2009 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 9-3X (YS3) 2.0 T16 XWD | 2011-01 - 2015-02 | 162 | 1998 | ||
| 9-3X (YS3) 2.0 t BioPower XWD | 2011-01 - 2012-12 | 162 | 220 | 1998 | |
| 9-3X (YS3) 2.0 t BioPower XWD | 2009-02 - 2012-12 | 154 | 209 | 1998 | |
| 9-3X (YS3) 2.0 t XWD | 2009-02 - 2015-02 | 154 | 209 | 1998 |
Alternatives
€60.49
Dispatch on next business day
€79.88
Dispatch on next business day
€61.06
Dispatch on next business day
VALEO ® 817711
Condenser, air conditioning
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
817712