Specifications
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 606 mm |
| Core Width | 369 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Material | Aluminium |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with nitrogen filling |
| Outlet Diameter | 10.2 mm |
| Refrigerant | R 134a |
| Refrigerant | R 1234yf |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
Shipping Details
| Weight | 4.077 Kg |
| Weight Volumetric | 20.385 Kg |
| Customs Code | 841899 |
| Country of Origin | China |
€77.38
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
40067
40151
AKS DASIS
212025N
212038N
212043N
212066N
ARD
945355
AURADIA
TO5286
AUTO AIR GLOUCESTER
169933
AUTOGAMMA
103318
105256
AVA Clever Choice
TO5286D
BEHR HELLA SERVICE
8FC351343301
8FC351343304
8FC351343381
8FC351343384
BOSCH
DELPHI
FRIGAIR
08153027
08153041
GEO
8845002150
8845002170
8845012230
8845012231
8845013030
8845013031
8846002110
8846002150
GERI
925520
GMC
8845002150
8845002170
8845012230
8845012231
8845013030
8845013031
8846002110
8846002150
JDEUS
728M41
728M57
KAGER
945355
KALE OTO RADYATÖR
383300
KLOKKERHOLM
8116305286
8116305411
8119305411
Koyo
CD010305
CD010382
NRF
PONTIAC
8845002150
8845002170
8845012230
8845012231
8845013030
8845013031
8846002110
8846002150
REACH Cooling
313085
313299
SCHLIECKMANN
60535286
SPECTRA PREMIUM
73085
73299
73755
74897
TOYOTA
8845002150
8845002170
8845002240
8845002260
8845002261
8845012230
8845012231
8845012270
8845013030
8845013031
8846002110
8846002150
TYC
3085
VERTAT
103318
WAECO
8880400374
Fit Vehicles
TOYOTA
22 vehicles
COROLLA
2001 - 2008
Alternatives
€72.72
Dispatch on next business day
€59.53
Dispatch on next business day
€106.58
Dispatch on next business day
€59.86
Dispatch on next business day
€70.06
Dispatch on next business day