Specifications
| Core Depth | 65 mm |
| Core Length | 340 mm |
| Core Width | 242 mm |
| Material | Aluminium |
| Refrigerant | R 134a |
| Refrigerant | R 1234yf |
Shipping Details
| Weight | 2.817 Kg |
| Weight Volumetric | 14.085 Kg |
| Customs Code | 841590 |
| Country of Origin | Denmark |
€118.23
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
820640N
ARD
945228
AUTOGAMMA
112000
AVA Clever Choice
MSV008
BEHR HELLA SERVICE
8FV351210281
DELPHI
FRIGAIR
70630041
GERI
962039
JDEUS
917M17
KAGER
945228
MAHLE
MERCEDES-BENZ
2028300258
2028300458
2028300758
A2028300258
A2028300458
A2028300758
NRF
SCHLIECKMANN
6030V008
SPECTRA PREMIUM
1054128
VALEO
VAN WEZEL
3000V008
VEMO
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
55 vehicles
C-CLASS
1993 - 2001
CLK
1997 - 2003
Alternatives
€66.98
Dispatch on next business day
€86.27
Dispatch on next business day
DELPHI ® TSP0525084
Evaporator, air conditioning
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
TSP0525085