Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Cooling Type | Air cooled |
| Core Depth | 100 mm |
| Core Length | 540 mm |
| Core Width | 97 mm |
| Water Tank Material | Aluminium radiator |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without gaskets/seals |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with quick couplers |
| Supplementary Article/Supplementary Info | Left connector, straight |
Shipping Details
| Weight | 3.083 Kg |
| Weight Volumetric | 12.332 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€141.61
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns