Dimensions and size
| Height | 129 | mm |
| Length | 134 | mm |
| Width | 75 | mm |
Specifications
| Connector Shape | oval |
| Cooling Type | Air cooled |
| Inlet Diameter | 48 mm |
| Outlet Diameter | 40 mm |
| Mounting Type | Screw Connection |
| Number of pins | 6 |
| Operating Mode | Electric |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | Control Unit/Software must NOT be trained/updated |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with sensor |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with gaskets/seals |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with vacuum bypass |
Shipping Details
| Weight | 1.199 Kg |
| Customs Code | 848180 |
| Country of Origin | China |
€121.62
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns