Front Axle Right, in front of axle
Specifications
| paired article number | 2110133 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 57 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.51 kg |
Shipping Details
| Weight | 3.645 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€60.38
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates