Front Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 211249 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 60 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.6 kg |
Shipping Details
| Weight | 3.527 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€78.56
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates