Front Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 211251 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| Brake Caliper Type | Fixed Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (4 pistons) |
| Piston Diameter | 48 mm |
| for brake disc thickness | 24 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 284 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 7.1 kg |
Shipping Details
| Weight | 7.097 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€97.15
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates