behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| paired article number | 2115198 |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 57 mm |
| for brake disc thickness | 24 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 300 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.69 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.3 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€51.41
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns