Front Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2115231 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 57 mm |
| for brake disc thickness | 24 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 312 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.22 kg |
Shipping Details
| Weight | 3.973 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€49.26
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns