Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2122165 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | AKEBONO |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 35 mm |
| for brake disc thickness | 16 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 292 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 1.56 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.583 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€49.77
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns