behind the axle, Rear Axle Left
Specifications
| paired article number | 2126124 |
| Fitting Position | Rear Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | NISSIN |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 38 mm |
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 304 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 1.66 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.856 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€30.66
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns