Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2130177 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | SUMITOMO |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 43 mm |
| for brake disc thickness | 18 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 315 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.65 kg |
Shipping Details
| Weight | 2.65 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€40.92
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns