Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2133169 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 33 mm |
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 280 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.28 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.571 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€46.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns