behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| paired article number | 2133188 |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Piston Diameter | 48 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 300 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 5.02 kg |
Shipping Details
| Weight | 5.02 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€61.18
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ATE
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2360
CA2366
CARDONE
385020
DELCO REMY
DRI
ELSTOCK
FTE
HELLA
8AC355387-391
MERCEDES-BENZ
RE-EX
506-02744
SHAFTEC
BC8744
TMI
BR002744
TRW
sbs
13012133187
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
57 vehicles
VIANO
2003 - ...
VITO
2003 - ...
Alternatives
€64.49
Dispatch on next business day
€109.08
Dispatch on next business day
€81.82
Dispatch on next business day
€66.72
Dispatch on next business day