behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| paired article number | 2133196 |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 60 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 295 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.39 kg |
Shipping Details
| Weight | 2.39 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€64.48
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2860
CARDONE
384648
DELCO REMY
DC85306
DC884648
DENCKERMANN
B190120L
DRI
ELSTOCK
FTE
HELLA
8AC355393-531
MERCEDES-BENZ
0024204183
0034200183
A0024204183
A0034200183
RE-EX
506-05266
TMI
BR005266
TRW
BHS1118E
sbs
13012133195
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
37 vehicles
E-CLASS
2002 - 2009
Alternatives
€221.09
Dispatch on next business day
€107.70
Dispatch on next business day
€34.03
Dispatch on next business day
€64.24
Dispatch on next business day
€59.68
dispatch in 2 business days