Front Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2133195 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 60 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 295 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.73 kg |
Shipping Details
| Weight | 2.394 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€64.48
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2860R
CARDONE
384649
DELCO REMY
DC85307
DC884649
DENCKERMANN
B190120R
DRI
ELSTOCK
FTE
HELLA
8AC355393-541
MERCEDES-BENZ
0024204283
0034200283
A0024204283
A0034200283
RE-EX
506-05267
TMI
BR005267
TRW
BHS1119E
sbs
13012133196
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
37 vehicles
E-CLASS
2002 - 2009
Alternatives
€107.85
Dispatch on next business day
€64.24
Dispatch on next business day
€60.14
dispatch in 2 business days
€52.17
dispatch in 28 business days