Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2136255 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 41 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 292 mm |
| Material | Aluminium |
| Vehicle Equipment | for vehicles without electric parking brake |
| Net weight | 1.73 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.852 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€65.05
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates