behind the axle, Rear Axle Left
Specifications
| paired article number | 2145260 |
| Fitting Position | Rear Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 36 mm |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 270 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 1.48 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.694 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€56.77
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns