Front Axle Right, in front of axle
Specifications
| paired article number | 2147219 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 54 mm |
| for brake disc thickness | 18 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 282 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.12 kg |
Shipping Details
| Weight | 4.12 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€42.03
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA1309R
CARDONE
381954
DELCO REMY
DELPHI
LC7339
DRI
ELSTOCK
FRIESEN
QBS4380
FTE
RS549850A0
RX549850A0
GIRLING
32324825
HELLA
8AC355390-761
8AN355441-521
RE-EX
506-00539
TMI
BR000539
TRW
UBD
54505
VAG
701615124D
701615124DX
VW
701615124D
701615124DX
sbs
13012147220
Fit Vehicles
VW
29 vehicles
CALIFORNIA
1994 - 2002
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) 1.9 TD | 1994-07 - 2002-04 | 50 | 1896 |
TRANSPORTER
1990 - 2003
Alternatives
€83.08
Dispatch on next business day
€113.78
Dispatch on next business day
€73.86
dispatch in 2 business days
€82.15
dispatch in 28 business days
€80.95
dispatch in 28 business days