Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2147299 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 41 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 288 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.04 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.3 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€44.17
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns