Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 2147305 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 43 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 256 mm |
| for brake disc diameter | 269 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.02 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.902 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€58.23
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns