behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| paired article number | 214808 |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | GIRLING |
| Brake Caliper Type | Fixed Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (4 pistons) |
| Piston Diameter | 36 mm |
| for brake disc thickness | 12.5 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 272 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.15 kg |
Shipping Details
| Weight | 3.934 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€70.66
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates