Specifications
| Manufacturer Restriction | Valeo |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
| Material | Aluminium |
| Core Length | 480 mm |
| Core Width | 414 mm |
| Core Depth | 41 mm |
| Inlet Diameter | 11.7 mm |
| Outlet Diameter | 9 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.751 Kg |
| Weight Volumetric | 34.506 Kg |
| Customs Code | 841899 |
| Country of Origin | China |
€117.63
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns