Dimensions and size
| Height | 576 mm | mm |
| Thickness | 77 mm | mm |
| Width | 503 mm | mm |
Specifications
| Material | Aluminium |
| Core Length | 576 mm |
| Core Width | 504 mm |
| Core Depth | 74 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Manufacturer Restriction | BEHR |
Shipping Details
| Weight | 14.207 Kg |
| Weight Volumetric | 42.621 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | India |
€339.49
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns