Specifications
| Material | Aluminium |
| Core Length | 585 mm |
| Core Width | 396 mm |
| Core Depth | 34 mm |
| Version | Alternative |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with fastening material |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 4.45 Kg |
| Weight Volumetric | 17.8 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€43.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
RENAULT
33 vehicles
MEGANE
1995 - 2003
Alternatives
€56.93
Dispatch on next business day
€59.12
Dispatch on next business day
VALEO ® 231380
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
731380€71.73
dispatch in 28 business days