Dimensions and size
| Height | 62.4 | mm |
Specifications
| Recess Depth 1 | 3.6 mm |
| Oversize | 0.5 mm |
| Compression Height | 35.8 mm |
| Cylinder Bore | 75.5 mm |
| Bolt Head Diameter | 20 mm |
| Bolt Length | 65 mm |
| Valve Pocket Depth 1 | 5.3 mm |
| Valve Pocket Depth 2 | 5.3 mm |
| Component Number | 08-306307-00 |
Shipping Details
| Weight | 0.481 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Turkey |
€40.47
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates