No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Height | 61.1 | mm |
Specifications
| Recess Depth 1 | 3.76 mm |
| Piston Clearance | 0.02 mm |
| Compression Height | 42.16 mm |
| Cylinder Bore | 80.25 mm |
| Bolt Head Diameter | 21 mm |
| Recess Diameter | 64.5 mm |
| Bolt Length | 57 mm |
| Component Number | 08-525900-00 |
| Standard Size | STD |
Shipping Details
| Weight | 0.548 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available