Dimensions and size
| Height | 71.1 | mm |
Specifications
| Production Number | 08452-L165 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with cooling duct |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with piston ring carrier |
| Recess Depth 1 | 16.55 mm |
| Oversize | 0.25 mm |
| Compression Height | 47 mm |
| Cylinder Bore | 84.25 mm |
| Bolt Head Diameter | 30 mm |
| Bolt Length | 66 mm |
| Valve Pocket Depth 1 | 1.4 mm |
| Component Number | 08-114405-00 |
| Machined | with cut-out for oil jet |
Shipping Details
| Weight | 0.93 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Turkey |
€62.03
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates