Dimensions and size
| Height | 50 | mm |
Specifications
| Recess Depth 1 | 1.8 mm |
| Piston Clearance | 0.035 mm |
| Compression Height | 30 mm |
| Cylinder Bore | 70 mm |
| Bolt Head Diameter | 18 mm |
| Recess Diameter | 60 mm |
| Bolt Length | 53 mm |
| Component Number | 08-142300-00 |
| Standard Size | STD |
Shipping Details
| Weight | 0.32 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Turkey |
€37.71
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates