Dimensions and size
| Height | 50 | mm |
Specifications
| Recess Depth 1 | 1.8 mm |
| Oversize | 0.4 mm |
| Compression Height | 30 mm |
| Cylinder Bore | 70.4 mm |
| Bolt Head Diameter | 18 mm |
| Recess Diameter | 60 mm |
| Bolt Length | 53 mm |
| Component Number | 08-142306-00 |
Shipping Details
| Weight | 0.327 Kg |
| Customs Code | 840991 |
| Country of Origin | Turkey |
€37.87
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates