No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Height | 66.6 | mm |
Specifications
| Oversize | 0.5 mm |
| Piston Protrusion | 7.12 mm |
| Compression Height | 36.59 mm |
| Cylinder Bore | 80.46 mm |
| Bolt Head Diameter | 21 mm |
| Bolt Length | 67 mm |
| Component Number | 08-214107-00 |
Shipping Details
| Weight | 0.567 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available