Dimensions and size
| Height | 57.7 | mm |
Specifications
| Recess Depth 1 | 3.03 mm |
| Oversize | 0.5 mm |
| Compression Height | 31.65 mm |
| Cylinder Bore | 84.5 mm |
| Bolt Head Diameter | 22 mm |
| Recess Diameter | 70.3 mm |
| Bolt Length | 54 mm |
| Component Number | 08-704207-00 |
Shipping Details
| Weight | 0.491 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Turkey |
€47.72
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates