Dimensions and size
| Length | 615 | mm |
Specifications
| Stroke | 243 mm |
| Extention Force | 240 N |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.36 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.326 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€7.39
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
ALFA ROMEO
23 vehicles
164
1987 - 1998
Alternatives
€23.29
dispatch in 28 business days
€16.46
dispatch in 28 business days
€13.32
dispatch in 28 business days