Dimensions and size
| Length | 278 | mm |
Specifications
| Stroke | 70 mm |
| Extention Force | 470 N |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.147 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.151 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€9.40
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns