Dimensions and size
| Length | 584 | mm |
Specifications
| Stroke | 241 mm |
| Extention Force | 420 N |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.273 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.279 Kg |
| Weight Volumetric | 0.558 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€9.00
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD USA
Cross-Reference Numbers
BUGIAD
BGS11004
DELPHI
DIEDERICHS
9141601
DOGA
2013753
FERRON
1486
FORD
1 349 309
1 539 291
4M51N406A10AB
4M51N406A10AC
4M51N406A10AD
FORD USA
4M51N406A10AB
4M51N406A10AC
JOHNS
32 12 95-95
JP GROUP
JUNIOR GAS SPRING
GS28258
KILEN
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
MAXGEAR
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
PATRON
PGS012144
PGS266041
ROC
GS0895
STABILUS
STARLINE
20.49.802
STELLOX
11-10375-SX
SWAG
50 92 7767
50 93 1947
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
Fit Vehicles
FORD
24 vehicles
FOCUS
2004 - 2012
Alternatives
€15.99
Dispatch on next business day
€11.89
Dispatch on next business day
€6.78
Dispatch on next business day
€17.06
Dispatch on next business day
€8.50
Dispatch on next business day