Dimensions and size
| Length | 567 | mm |
Specifications
| Stroke | 195 mm |
| Extention Force | 550 N |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.369 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.329 Kg |
| Weight Volumetric | 0.658 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€8.48
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates