Dimensions and size
| Length | 310 | mm |
Specifications
| Stroke | 89 mm |
| Extention Force | 690 N |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.25 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.25 Kg |
| Weight Volumetric | 0.5 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€10.17
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates