Dimensions and size
| Length | 255 | mm |
Specifications
| Stroke | 87 mm |
| Extention Force | 440 N |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.335 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.332 Kg |
| Weight Volumetric | 0.664 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€8.50
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates