Dimensions and size
| Length | 436 | mm |
Specifications
| Stroke | 160 mm |
| Extention Force | 350 N |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.205 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.212 Kg |
| Weight Volumetric | 0.424 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€7.32
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
Cross-Reference Numbers
BUGIAD
BGS11031
FEBI BILSTEIN
FERRON
1278
FIAT
51778432
KILEN
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
PATRON
PGS012120
PGS022818
PGS022931
STABILUS
STARLINE
18.71.800
SWAG
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
Fit Vehicles
ABARTH
5 vehicles
GRANDE
2007 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRANDE PUNTO 1.4 (199.AXN1B) | 2007-07 - 2010-06 | 114 | 1368 | ||
| GRANDE PUNTO 1.4 ESSEESSE / SUPERSPORT (199.AXX1B) | 2008-05 - 2010-06 | 132 | 1368 |
PUNTO
2009 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PUNTO 1.4 (199.AXX1B) | 2012-03 - ... | 120 | 1368 | ||
| PUNTO 1.4 SUPERSPORT (199.AXX1B) | 2012-03 - ... | 132 | 1368 | ||
| PUNTO EVO 1.4 (199.AXX1B) | 2009-10 - 2012-02 | 120 | 1368 |
FIAT
61 vehicles
GRANDE
2005 - ...
PUNTO
2008 - ...
Alternatives
€12.35
Dispatch on next business day
€12.97
Dispatch on next business day
€13.66
Dispatch on next business day
€8.16
Dispatch on next business day
€7.84
Dispatch on next business day