Dimensions and size
| Length | 640 | mm |
Specifications
| Stroke | 234 mm |
| Extention Force | 390 N |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.36 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.326 Kg |
| Weight Volumetric | 0.652 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€7.99
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates