Dimensions and size
| Length | 156 | mm |
Specifications
| Stroke | 40 mm |
| Extention Force | 400 N |
| Housing Diameter | 15 mm |
| Piston Rod Diameter | 6 mm |
| Weight | 0.07 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.071 Kg |
| Weight Volumetric | 0.142 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€11.45
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates