Dimensions and size
| Length | 536 | mm |
Specifications
| Stroke | 220 mm |
| Extention Force | 510 N |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.314 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.275 Kg |
| Weight Volumetric | 0.55 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€9.53
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
RENAULT
Cross-Reference Numbers
BUGIAD
BGS11023
FERRON
345
KAGER
89-0137
MAGNETI MARELLI
430719043300
GS0433
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
PATRON
PGS128612
QUINTON HAZELL
128612
RENAULT
8200000903
8439006
STABILUS
381239
931665
STARLINE
36.71.802
TRISCAN
VAICO
Fit Vehicles
RENAULT
31 vehicles
LAGUNA
2001 - 2007
Alternatives
€14.16
Dispatch on next business day
€9.04
Dispatch on next business day
€10.84
Dispatch on next business day
LESJÖFORS ® 8175721
Gas Spring, boot-/cargo area
Article to be discontinued
Product has been replaced by:
8172945€16.83
dispatch in 28 business days