Rear Axle
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber Design | Spring-bearing Damper |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom eye |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Vehicle Identification Number (VIN) from | 4B-W-030 001 |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Thread Size | M10x1 |
| Piston Rod Length | 184 mm |
| Suspension | for vehicles with sports suspension |
| Piston Rod Diameter | 16 mm |
| Suspension Strut Outer Diameter | 45 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.225 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Germany |
€28.87
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns