Front Axle Right
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom Clamp |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Piston Rod Length | 187 mm |
| Suspension | for vehicles with standard suspension |
| Piston Rod Diameter | 20 mm |
| Article number of recommended accessories | AK-735536 |
| Article number of recommended accessories | F8-6021 |
| paired article number | A-3068GL |
| Suspension Strut Outer Diameter | 51 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.432 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Germany |
€31.52
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates