Front Axle Right
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom Clamp |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Bore Diameter | 12 mm |
| Thread Size | M12X1,25 |
| Piston Rod Length | 30 mm |
| Distance of mounting bores | 60 mm |
| Piston Rod Diameter | 20 mm |
| Article number of recommended accessories | AK-735435 |
| Article number of recommended accessories | F8-7432 |
| Article number of recommended accessories | OP-CSM10121 |
| paired article number | A-3928GL |
| Suspension Strut Outer Diameter | 45 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.739 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Germany |
€35.60
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates