Rear Axle
Dimensions and size
| Centering Diameter | 66 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle |
| Inner brake drum diameter | 228.6 mm |
| Outer brake drum diameter | 241 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 229.5 mm |
| Inner brake drum height | 52.5 mm |
| Total brake drum height | 70.5 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
| Bore Diameter 2 | 8.75 mm |
| Thread Size 1 | 12,75 |
Shipping Details
| Weight | 5.205 Kg |
€23.23
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns