SAMKO
S70168C
Brake Drum
Dimensions and size
| Centering Diameter | 52 | mm |
Specifications
| Rim Hole Number | 4 |
| Inner brake drum diameter | 180.2 mm |
| Brake Type | Brake Drum with Bearing |
| Total brake drum height | 83 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 181.2 mm |
| Inner brake drum height | 53.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.986 Kg |
| Customs Code | 870830 |
€40.54
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates